Általános Járműgéptan
Házi feladat ellenőrző program

Segítség és Tájékoztató!

Általános információk:

Kód és jelszó lekérése:
Első bejelentkezéshez ill. a kódszám és/vagy a jelszó elfelejtése esetén a "Kód és jelszó lekérése" műveletre kattintva a NEPTUN kód alapján e-mailben megküldésre kerül a Házi feladat kód, valamint a belépési jelszó.

A kód és a jelszó a NEPTUN-ban megadott hivatalos e-mail címre kerül elküldésre. Ha a tantárgyfelvételkor ez nem lett megadva, akkor a művelet sikertelen lesz. Ebben az esetben az e-mail címet a Tanszéken meg kell adni, nem elegendő annak a NEPTUN-ban való utólagos pótlása!

Az ellenőrzés során az elfogadott eltérés mértéke általában max. +/- 1 %, egyes eredményeknél +/- 2%.

Figyelem!
A számítások során az eredményként megadott (és eredményként el is fogadott), kerekített részeredményekkel való további számítás pontossága sok esetben már nem teljesíti az elvárt szintet, ezért mindig a kerekítés nélküli részeredményekkel számoljon tovább!

Az eredményeket a számítógépes program g = 9.80665 m/s2 nehézségi gyorsulás és Pi = 3.1415926 érték figyelembevételével határozta meg.

A program által generált kiértékeléseknél a Házi feladat pontszámában a "-" előjel (negatív előjel) jelzi, hogy az adott pontszám még - valamely eredmény hibás volta miatt - nem realizálható.

A program használata során a képernyőn megjelenő akció-gombok alkalmazása javasolt, mert az "ENTER" billentyű gyakran nem a várt eseményt aktivizálja! Nem ajánlott a "Visszalépés" művelet a böngészőben!

 

Bejelentkezés:
A kurzus-jelentkezéseknek megfelelően a hallgatókat csoportokba (Tankör) osztjuk, és minden ilyen hallgatói csoporthoz egy "Tankörszám"-ot (yyy alakú háromjegyű szám) rendelünk.
Egy csoporton (Tankörön) belül minden hallgatóhoz tartozik egy "Sorszám" (xx alakú, max. kétjegyű szám).

Figyelem!
A programban használt "Tankörszám" nem feltétlenül azonos a Dékáni Hivatal vagy más Tanszékek által használt hasonló „tankörszámokkal”!

Az egyes hallgatókhoz tartozó Sorszámból és Tankörszámból képezzük a Sorszám/Tankörszám (xx/yyy) alakú Házi feladat Kódot

Házi feladat Kód:
Egy- vagy kétjegyű Sorszám (xx)  Elv.karakt.Tankörszám
xx / yyy

A program elindítása után a fenti KÓD-ot, valamint a JELSZÓ számot (max 8 jegyű pozitív egész szám) kell megadni. A Házi feladatok eredményeit változtatni, valamint a tantárgyteljesítés egyéb eredményeit megtekinteni csak ezután lehet.

A Sorszámot és a Tankörszámot a beléptető program külön-külön adatmezőben kéri, így belépéskor az elválasztó karaktert nem kell begépelni!

Jelszó:
A JELSZÓ egy maximum 8 számjegyből (csak számjegyből!) álló karaktersorozat. Kiindulási értékét a "Kód és jelszó lekérése" során e-mailben megküldi a program, de értéke belépés után megváltoztatható.

A JELSZÓ megadásakor a bevitt karakterek nem látszanak, a bevitel jelzésére „pötty” karakterek kerülnek kiírásra. A JELSZÓ megváltoztatásához a "Jelszócsere" menüpont kiválasztását követôen 2-szer egymás után azonos módon meg kell adni az új számjegysorozatot.

Félévközi eredmények, Feladatbeadás:
Ezen az összesítő lapon a félévi követelmények teljesítésének részletei láthatók.

A Zárthelyi eredmények, Félévközi jegy táblázatban az egyes zárthelyiken elért pontszám ill. osztályzat tekinthető meg. A félévközi jegy oszlopban csak a szorgalmi időszak lezártát követően jelenik meg értékelés, vagy ha a félévközi jegy már korábban megállapíthatóvá válik és az elégtelentől eltérő.

Laborgyakorlatok, jegyzőkönyvek:

A Laborgyakorlatok, jegyzőkönyvek táblázat az egyes laborgyakorlatok teljesítését dokumentáló jegyzőkönyvek állapotáról nyújt információt.

Nincs beadva! A laborjegyzőkönyv még nem került beadásra ill. elfogadásra.
Rendben. A jegyzőkönyv beadásra és elfogadásra került.
Elfogadva! A mérési laborfoglalkozások alól való felmentés esetén.
Ha a jegyzőkönyv leadását követő 1 héten belül nem jelenik meg az annak elfogadását jelentő Rendben jelzés, akkor célszerű felkeresni az adott laborgyakorlatot vezető oktatót!

Házi feladatok:

A Házi feladatok táblázat a Házi feladatok teljesítéséről tájékoztat. A félév során a Házi feladatok heti ütemezéssel válnak elérhetővé, azt követően, hogy az előadások során a feladatok megoldásához szükséges ismeretek elhangzanak. Amennyiben az adott feladat még nem elérhető, a Beadás/Megnézés oszlopban a program jelzi a feladat elérhetőségének várható dátumát.

Amennyiben a feladat már elérhető, akkor a Sorszám (Sz.) után az adott feladat példatári jele szerepel (Példa), majd a feladat beadási határideje (Beadási határidő). Ha legalább egy eredmény begépelésével történt már kísérlet a Házi feladat beadására, akkor az "Utolsó dátum" oszlopban a feladat eredményein történt utolsó változtatás dátuma szerepel.

A "Pontszám" és a "Státusz" oszlopok jelentése:

PontszámStátuszJelentés:
-1 -0  Beadandó!  Az adott feladat eredményes beadása még nem történt meg (erre utal a negatív előjel). A számérték azt jelzi, hogy az adott időpontban a sikeres teljesítés esetén hány pontot ér a feladat megoldása.
Figyelem!
A feladatot akkor is be kell adni, ha már csak 0 pontot ér!
+1 +0 Rendben. A Házi feladat eredményesen beadásra került.

A Házi feladatok pontozásánál a határidő előtt beadott házi feladat 1 pontot ér, határidő utáni beadás esetén 0 pont jár a feladat megoldásáért, de a feladatot akkor is be kell adni, ha már csak 0 pontot ér!

Amennyiben a feladat már elérhető, akkor a "Beadás/Megnézés" oszlopban levő akció-gombokkal lehet aktiválni az adatbevitelt, vagy a már eredményesen teljesített Házi feladatok esetében az eredmények megtekintését. A lap alján a "Program vége!" akció-gomb a programból való üzemszerű kilépést teszi lehetővé.

Feladatbeadás, FELADATLAP:
Valamelyik Házi feladatnál a "Beadás_.." akció-gombot működtetve az adott feladat FELADATLAPja jelenik meg.

A FELADATLAPon a példatári jelölésrendszernek megfelelően megtalálhatók a feladat kiinduló adatai, valamint az eredmények táblázata. A beírandó eredmények esetén megjelenő adatbeviteli mezőben az utoljára begépelt szám (vagy zérus, ha nem történt még adatbevitel) látható, és ennek helyére kell beírni a kiszámított eredményt. A mezőben szereplő, visszaírt szám tizedesjegyeinél több tizedesjegy begépelésének nincs hatása!

A eredmények bevitelénél figyelni kell arra, hogy a feltüntetett mértékegység szerinti számérték kerüljön bevitelre!

A bevitt eredmények ellenőrzése az "Ellenőrzés_.." akció-gombbal kezdeményezhető. A "Vissza" akció-gombbal az adatok változtatása nélkül történik visszalépés az összesítő oldalra.

A bevitt eredmények ellenőrzése során a program a számértékeket összehasonlítja a helyes értékekkel, és ha az eltérés a megengedett hibahatáron belül esik, akkor megjelöli elfogadottnak. Az ellenőrzés után a pontszám "előjele (-+)" szükség szerint módosításra kerül, és a program új FELADATLAPot készít. Az elfogadott eredmények a FELADATLAPon adatbeviteli mező nélkül jelennek meg, és a továbbiakban nem módosíthatók!

Ha valamennyi eredmény elfogadásra került, akkor a feladat teljesítetté válik. A pontszám elől eltűnik a negatív előjel, és a program kiírja, hogy a Házi feladat rendben van!

A FELADATLAP "Beadás dátuma:" és "Pontszám" rovatai is kitöltésre kerülnek.

Ha valamennyi eredmény a program által elfogadásra került, akkor az ennek megfelelő eredményekkel kitöltött FELADATLAPot érdemes elmenteni!

Hiba az eredmények begépelésénél:
Ha az eredmények begépelésénél - hiba folytán - nem érvényes számnak megfelelő karaktersorozat kerül bevitelre, akkor a program visszaadja a FELADATLAPot, az alsó részén kiírva, hogy milyen hibás karaktersorozatot észlelt. A begépelt adatok megmaradnak, és a hibás karaktersorozatból is számot készít a program. A feladatra adható pontszám nem változik!

Ilyen esetben mindig ellenőrizze, hogy a megfelelő számok szerepelnek-e az egyes mezőkben, mielőtt a feladat ellenőriztetését ismételten megkísérelné!

BME Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszék